Skleroterapia i Twoje nogi wracają do formy

Skleroterapia i Twoje nogi wracają do formy
Szczególnie latem chcemy, aby nasze nogi wyglądały perfekcyjnie. Dbamy o depilację i odpowiednie nawilżenie skóry. Jednak czasem nawet mimo stosowania tych zabiegów, nogi są dalekie od ideału. Powodem mogą być między innymi powstające “pajączki”. W jaki sposób się ich pozbyć?

Pożegnaj się z “pajączkami”

Ta popularnie stosowana nazwa ma również swój odpowiednik medyczny. Zatem “pajączki” to po prostu teleangiektazje, czyli przeświecające przez naskórek drobne naczynka wypełnione krwią. Gdy taka sytuacja utrzymuje się, powoduje nie tylko dyskomfort, ale może być także wstępem do poważniejszych schorzeń układu krwionośnego. Istnieje możliwość wystąpienia upośledzonego napięcia ścian żylnych oraz funkcji zastawek, a także rosnącego nadciśnienia żylnego i zastoju w mikrokrążeniu, co może wiązać się z rozwojem dużych żylaków kończyn dolnych. W konsekwencji prowadzi to do zapalenia żył, zakrzepicy, jak również owrzodzenia żylnego. Zmiany te możemy najczęściej zaobserwować zwłaszcza na łydkach, pod kolanami i na udach. Jak widać nie jest to tylko i wyłącznie problem natury estetycznej. Niewinne “pajączki” mogą powodować wiele bardzo poważnych schorzeń. W dzisiejszych czasach istnieje sposób, dzięki któremu możemy w sposób bezpieczny i nieinwazyjny pozbyć się tego problemu. Jest nim zabieg o nazwie skleroterapia, który jest całkowicie bezbolesny. Dodatkowo pozwala się on pozbyć również ewentualnych żylaków.

Jak wygląda taki zabieg?

Skleroterapia wynonywana jest poprzez podanie specjalnego preparatu, który ma za zadanie zwłóknienie ścian naczyń krwionośnych. To celowe działanie ma doprowadzić do ich naturalnego zamknięcia. Jak jest efekt? Wszystkie szpecące zmiany na nogach zupełnie znikają! Zabieg wykonywany przez doświadczonego chirurga naczyniowego nie jest długi, a od razu po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Dzięki tej technice możliwe jest opóźnienie przeprowadzenia skomplikowanej i znacznie bardziej obciążającej operacji, podczas której konieczne jest znieczulenie pacjenta. Jak wiemy, każda operacja może przynieść również pewne komplikacje. Warto zastanowić się nad zabiegiem skleroterapii, ponieważ w prosty sposób można nie tylko poprawić swój komfort latem, ale także zadbać o zdrowie.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://vagans.slask.pl/jak-dziala-telekonferencja
http://ecandy.pl/czas-szkolenie-a-konkretnie-szkolenia-jira
http://krzinia.pl/czym-jest-skleroterapia
http://kubacka.pl/sklep-motocyklowy-zadbaj-o-bezpieczenstwo

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s