Ratunek na pogorszenie widzenia – iniekcje doszklistkowe

Ratunek na pogorszenie widzenia – iniekcje doszklistkowe
Obecnie mamy szerokie możliwości, jeśli chodzi o zabiegi medyczne. Wszystkie działy medycyny rozwijają się w dużym tempie i mamy wiele skutecznych zabiegów do wyboru. W okulistyce mamy szerokie spektrum możliwości – ostatnio kliniki najwyższej klasy proponują iniekcje doszklistkowe. Na czym polega zabieg?

Iniekcje doszklistkowe – jak wygląda zabieg?

Iniekcje doszklistkowe to bezbolesny zabieg, jednak może się nieprzyjemnie kojarzyć, gdyż polega na wstrzyknięciu substancji do oka. Substancje aktywne są różne, a ich podanie odbywa się poprzez zastosowanie bardzo cienkiej igły, która jest całkowicie bezpieczna dla oka.
Lekarz okulista w asyście pielęgniarki wstrzykuje lek do oka – cały proces trwa około 5 minut i musi być powtarzany. O długości terapii decyduje lekarz prowadzący. Czasami potrzebne jest więcej zabiegów – pacjent dowiaduje się wszystkiego podczas badania okulistycznego. Niezbędne przy tego typu terapii jest stosowanie kropli antybiotykowych.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Wielokrotnie pacjenci zastanawiają się, czy zabieg jest bolesny i bezpieczny. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania. Zastrzykowi może towarzyszyć nieprzyjemne uczucie, jednak podawane jest znieczulenie. Trwanie niemiłego mrowienia to jednak kilka minut. Niestety zabieg obarczony jest pewnym ryzykiem utraty wzroku. Jednak należy pamiętać, że większość terapii wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Nie dotyczy to jednak dużej grupy pacjentów.

W jakich przypadkach pomagają iniekcje doszklistkowe?

Korzystanie z nowoczesnych osiągnięć medycyny przynosi znaczne korzyści. Iniekcje doszklistkowe pomagają zahamować takie objawy jak: pogorszenia wzroku, czy ostrość widzenia. To wspaniała nowina dla osób po pięćdziesiątym roku życia, które o wiele słabiej widzą lub też dla pacjentów borykających się z dużą krótkowzrocznością.
Istotne przy podejmowaniu decyzji o zabiegu jest udanie się do profesjonalisty, który oceni stopień zaawansowania choroby i pomoże w dobraniu odpowiedniej terapii i liczby zabiegów. Z tego względu, że leki posiadają różne substancje aktywne, istotne jest przeprowadzenie badań i dobranie odpowiedniej substancji.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://blinkblink.co.pl/czytnik-kart-a-sprzet-elektroniczny-zakupy
http://rajd.waw.pl/konferencja-inaczej-czyli-telekonferencja
http://theweddingworkbook.com/informatycy-branzy-turystycznej-tworza-program-obslugi-malego-hotelu
http://voodoo.waw.pl/terminale-pos-dlaczego-warto

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s