Systemy przywoławcze i inne pomysły na to, jak wyeliminować pomyłki w restauracji

Systemy przywoławcze i inne pomysły na to, jak wyeliminować pomyłki w restauracji
Czy w Twoim lokalu zamówienia klientów są bardzo często mylone? Jeśli tak, to w takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł. Sprawdź, w jaki sposób możesz sobie poradzić z tym problemem i jak usprawnić pracę Twojej restauracji.

Nie pozwól swoim gościom czekać

Systemy przywoławcze funkcjonują w wielu restauracjach. Czym one są? To nic innego, jak urządzenia, poprzez które kelner lub inny pracownik dostaje komunikat np. o odbiorze dania. Jest to bardzo popularne rozwiązanie w Europie, a teraz wchodzi także do nas. Coraz częściej można spotkać kelnerów, mających przy sobie pager, na który uzyskują informację. Jednak systemy przywoławcze nie tylko pomagają personelowi. Na rynku są też dostępne opcje, dzięki którym klient może przywołać kelnera lub uzyskuje informację o odbiorze zamówionego przez niego dania. Z tego drugiego rozwiązania chętnie korzystają lokale samoobsługowe. Nic w tym dziwnego. W końcu dzięki temu urządzeniu są eliminowane pomyłki odnośnie zamówień, a poza tym atmosfera się zmienia na miłą i cichą. Zamiast okrzyków pań informujących odbiór dania, można puścić muzykę, która buduje atmosferę. Jakby tego było mało to zwiększa się również rotacja stolików, a co za tym idzie idą też w górę przychody. Poza tym redukują się kolejki, a Twój lokal zyskuje kolejny powód, dzięki któremu może się wyróżnić na tle innych.

Mobilne stanowiska POS

Drugim sposobem na wyeliminowanie pomyłek w restauracji są mobilne stanowiska POS. Czym jest POS? To nic innego jak połączenie kasy fiskalnej z programem, dzięki któremu proces sprzedaży jest szybki i prosty. Najczęściej sprzedaż przeprowadzana jest za pomocą ekranu dotykowego, choć zdarzają się systemy, w których do obsługi wykorzystuje się myszkę. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Specjaliści zalecają korzystać z tej pierwszej opcji, ponieważ jest ona znacznie szybka i o wiele prostsza. Czemu warto stawiać na oprogramowanie POS? Mając je swojej restauracji , Twoi klienci mogą zapomnieć o czekaniu w kolejkach. Jakość obsługi klienta też znacznie poprawia się, tak samo jak komunikacja na linii kucharz-sala. A każdy restaurator wie, że to spotykany problem w wielu lokalach. Nie jest on prosty do wyeliminowania, ale dzięki systemowi POS można to zmienić. Z tego też powodu to rozwiązanie ma tylu zwolenników. W Internecie można przeczytać wiele historii osób, którzy nie żałują decyzji wprowadzenia systemów POS do swoich lokali.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://forum.infor.pl/topic/162073-jaka-kasa-fiskalna/page-4#entry2022338
https://activemeblog.wordpress.com/2017/03/04/dbam-o-zdrowie-i-urode-intymna-czyli-o-tym-jak-pomaga-ginekologia-estetyczna/
http://uncja.slask.pl/trudne-slowo-na-dzis-labioplastyka
http://forum.iwoman.pl/iwoman-cafe/prezent-dla-niego,57565-s4.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s